بازار بورس

بازار بورس چیست – چگونگی فعالیت در آن – آموزش های اولیه – بخش دوم

با درود فراوان به تمام دانش آموزان سراسر کشور… امروز تمرکز بر بازار بورس ایران داریم و قصد داریم تمامی بخش های آن را بررسی کنیم.

پیش نیاز های فعالیت در این بازار

برای شروع فعالیت معامله کردن نیازمند چند مورد ساده هستید.
۱- کد بورسی : برای گرفتن کد بورسی باید در سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) ثبت نام کنید این ثبت نام ۱۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت.
۲- داشتن حداقل مدرک دیپلم : نداشتن دیپلم به معنای عدم توانایی گرفتن کد بورسی نیست؛ افرادی که دیپلم ندارند تنها به سامانه آنلاین دسترسی نخواهند داشت و ارسال سفارش آنها ۳۰ دقیقه بعد انجام می شود.
۳- اینترنت : دوره ثبت سفارشات به صورت تلفنی به سر رسیده؛ اکنون عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات است و فعالیت در بورس ایران نیازمند اتصال اینترنت می باشد.
۴- ثبت نام در یک کارگزاری : برای انجام معاملات نیازمند یک کارگزار هستید تا برای شما آنرا انجام دهد. کارگزاری آگاه، کارگزاری مفید و کارگزاری فارابی از برترین کارگزاری های کشورمان هستند که به صورت رایگان می توانید از آنها خدمات دریافت کنید.

انواع دارایی هایی که با داشتن کد بورسی مجاز به فعالیت در آنها خواهید بود

از آنجا که بورس بازاری است که دارایی های متفاوت است شما نیز میتوانید تمام آنها را معامله کنید.

۱- بورس کالا : محلی که در آن کالا های متفاوت در تمام روز های اداری هفته معامله می شود. می توان مهم ترین آن را زعفران دانست.
۲- بورس انرژی : در بورس انرژی معاملات انرژی که مهم ترین آنها برق است انجام می شود البته بورس انرژی بیشتر مورد استفاده شرکت ها و کارخانه ها می باشد.
۳- بورس طلا : یکی دیگر از مهم ترین بازار های بورس ایران؛ بورس طلا است که می توانید بدون دغدغه سکه طلا معامله کنید و نگران نگهداری آن هم نباشید.
۴- بورس اوراق بهادار : و اما مهم ترین بخش بازار بورس ایران، بورس اوراق بهادار است که بخش عمده سرمایه در گردش کل کشور در بورس اوراق بهادار است. در این بازار سهام شرکت ها، صندوق ها و انواع اوراق بهادار معامله می شود.

سخن آخر

امروز دانستیم که چگونه کد بورسی دریافت کنیم و در چه بازار هایی می توانیم فعالیت کنیم. در قسمت بعد درباره خرید و فروش و استراتژی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بورس ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست